Sträcktider Luffarligan Rudan, Haninge                                                                
  Sträckor tider mm:ss           Sisa sträckan längst till höger!  ----->    
    2009-12-09             Sista-
Plac Bana Klass Namn Klubb Sluttid S-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-7 7-8 8-9 --10 --11 --12 --13 --14 --15 --16 --17 --18 --19 --20 --21 --22 --23 --24 --25 --26 --27 --28 --29 --30 Mål
1 A   Olle Boström Järla Orientering 00:35:05 02:10 02:43 02:22 00:49 05:19 02:13 01:50 01:22 02:24 02:25 02:49 03:15 02:27 02:00                                 00:57
2 A   Gustav Bergman OK Ravinen 00:37:01 02:34 03:00 02:11 00:49 05:28 02:36 02:22 01:40 01:58 02:36 02:51 03:25 02:20 02:20                                 00:51
3 A   Oskar Sjöberg Täby OK 00:38:50 02:23 03:06 02:26 00:58 05:35 02:35 01:54 01:53 02:11 02:52 03:19 03:43 02:30 02:22                                 01:03
4 A   Tobias Wahlgren IK Hakarpspojkarna 00:39:55 02:21 02:43 02:35 01:20 05:45 03:04 02:23 01:26 02:33 02:39 03:03 04:35 02:28 02:02                                 00:58
5 A   Jonas Lindholm IK Hakarpspojkarna 00:45:11 02:36 03:43 03:21 00:59 05:40 04:46 02:10 03:22 02:33 02:52 03:12 03:56 02:30 02:16                                 01:15
6 A   Peter Rosén Tullinge SK 00:45:41 02:58 03:25 02:58 01:14 06:30 03:10 02:50 02:07 02:41 03:05 04:06 04:03 02:55 02:25                                 01:14
7 A   Nick Barrable OK Ravinen 00:45:44 02:56 04:27 02:58 01:02 06:11 04:37 02:32 01:35 02:40 02:53 04:04 04:00 02:38 02:09                                 01:02
8 A   John Hartley OK Ravinen 00:57:08 04:18 04:21 03:52 01:17 07:29 03:07 03:22 04:31 03:21 06:33 03:32 04:34 03:07 02:17                                 01:27
9 A   Magnus Elvin Enskede IFK 01:00:45 03:39 04:03 03:24 02:43 08:04 04:18 06:14 02:28 03:49 03:21 03:57 05:37 04:58 02:42                                 01:28
10 A   Paul Norén OK Södertörn 01:03:28 03:38 06:01 04:21 01:25 09:36 04:36 03:20 02:40 04:01 04:47 04:45 05:38 03:43 03:29                                 01:28
11 A   Leif Strandberg Gustavsbergs OK 01:09:08 06:44 04:16 05:54 01:19 07:35 04:13 05:54 03:28 04:10 04:47 05:16 06:21 04:08 03:30                                 01:33
12 A   Alf Lång Söders SOL Tyresö 01:13:06 05:17 04:41 05:21 02:11 09:57 05:03 04:20 03:52 04:22 04:16 06:40 07:06 04:41 03:45                                 01:34
13 A   Ronny Hedlund OK Södertörn 01:19:23 04:19 06:29 04:15 01:49 12:54 06:13 06:25 03:02 04:43 06:34 05:40 07:08 04:30 03:42                                 01:40
14 A   Martin Eriksson OK Södertörn 01:40:45 05:04 06:58 06:05 02:13 12:04 08:42 04:58 03:05 05:12 20:28 06:11 07:57 05:05 04:29                                 02:14
15 A   Örjan Kampegård OK Södertörn 01:50:40 05:26 12:04 05:02 01:47 10:35 09:27 16:59 06:07 05:27 07:08 10:17 08:05 04:56 05:12                                 02:08
16 A   Gustav Wahlberg Röjdykarna 01:58:59 05:21 04:55 05:50 01:17 11:36 07:55 04:45 27:16 11:06 07:01 10:18 08:32 06:18 05:06                                 01:43
17 A   Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 02:09:59 17:23 06:29 12:15 02:08 12:28 12:26 05:04 06:19 09:09 07:12 07:32 18:07 06:03 05:18                                 02:06
- A   Pär Hansson Centrum OK 00:40:51 02:48 03:44 05:04 01:09 08:45 04:11                                                 15:10
- A   Stefan Persson Nynäshamns OK 01:02:22 04:12 05:45 06:04 02:00 09:40 17:27 07:07 04:30 03:51                                           01:46
- A   Leif Lundqvist Enebybergs IF 01:05:47 09:42 06:42 06:45 01:40 06:40 06:38 06:39 07:50                                             13:11
- A   Carl Gunnar Forsberg Snättringe SK 01:09:43 05:34 05:09 05:48 01:18 16:09 04:27 05:10 03:56 16:46 04:04                                         01:22
- A   Roland Löwgren Spårvägens OK 01:37:20 05:05 07:23 13:11 02:15 12:20 08:32 04:25 03:08 05:05 04:18 07:12 16:19 03:44                                   04:23
- A   Kurt Andersson Enebybergs IF 01:41:03 05:15 06:58 09:27 02:21 28:33 06:48 14:14 07:56 06:42 10:40                                         02:09
                                                                         
1 B   Tommy Holmer Väsby OK 00:38:59 03:06 03:52 04:07 01:06 07:01 03:10 04:29 02:09 03:32 02:48 02:35                                       01:04
2 B   Rune Rådeström Snättringe SK 00:41:49 03:46 04:25 03:43 01:20 08:15 03:44 03:03 02:06 03:14 03:33 03:17                                       01:23
3 B   Ingemar Gard Söders SOL Tyresö 00:42:11 03:26 04:32 03:51 01:35 08:49 03:55 03:12 02:02 03:07 03:20 02:58                                       01:24
4 B   Bengt Andersson Söders SOL Tyresö 00:50:21 04:06 05:38 02:50 04:34 01:26 09:11 04:04 03:35 02:22 03:34 03:46 03:46                                     01:29
5 B   Reine Borgström Skogsluffarnas OK 00:50:38 05:11 05:05 04:04 01:39 08:59 07:15 03:39 02:50 03:21 03:36 03:34                                       01:25
6 B   Lars Cederus Snättringe SK 00:50:42 03:59 05:14 04:03 01:45 08:40 07:35 04:02 02:50 03:37 04:00 03:21                                       01:36
7 B   Jan-Erik Danell Tullinge SK 00:50:54 04:24 07:05 04:24 01:32 09:03 04:41 03:53 02:38 03:48 04:44 03:18                                       01:24
8 B   Berglund Kenneth SoIK Hellas 00:50:57 04:04 05:21 04:21 01:38 10:14 04:45 05:03 02:34 03:46 03:56 03:33                                       01:42
9 B   Rolf Öhrn Nynäshamns OK 00:51:27 04:06 05:06 04:08 04:46 07:36 03:45 03:44 05:46 04:08 03:35 03:11                                       01:36
10 B   Lars Ågren Klubblös 00:51:50 03:52 06:05 04:14 01:36 10:14 04:12 04:46 04:15 03:50 03:58 03:22                                       01:26
11 B   Nina Larsson Söders SOL Tyresö 00:52:39 03:52 04:55 04:16 01:38 09:26 06:56 04:24 03:03 04:07 04:27 03:59                                       01:36
12 B   Bo Romson SoIK Hellas 00:53:01 04:17 06:42 03:58 01:40 09:45 04:25 05:14 03:55 04:34 03:45 03:20                                       01:26
13 B   Ulf Bråsjö ESIK 00:53:55 04:43 04:55 04:37 01:57 10:11 07:22 04:31 02:36 04:44 03:34 03:17                                       01:28
14 B   Stellan Fehrnström Enebybergs IF 00:55:20 05:10 05:26 05:04 01:40 10:20 04:26 05:11 03:01 03:57 05:38 03:58                                       01:29
15 B   Björn Stolt OK Ravinen 00:55:23 05:03 05:07 05:18 01:51 10:21 05:06 04:28 03:10 05:21 04:32 03:31                                       01:35
16 B   Håkan Boije Turebergs IF 00:55:45 04:26 05:55 04:21 01:48 10:56 05:19 03:51 03:28 05:25 04:41 04:00                                       01:35
17 B   Julia Blomquist Järfälla 00:56:13 03:29 04:56 03:42 01:51 09:24 08:01 03:09 03:17 07:53 04:48 04:09                                       01:34
18 B   Håkan Sjökvist Söders SOL Tyresö 00:56:22 04:34 05:10 04:34 01:36 09:34 11:31 03:27 02:43 04:01 04:14 03:23                                       01:35
19 B   Bo Hedlund IFK Enskede 00:56:22 04:43 06:38 04:41 01:41 10:23 05:57 05:50 02:59 04:13 03:58 03:52                                       01:27
20 B   Staffan Elmhagen Söders SOL Tyresö 00:56:23 05:00 06:07 05:26 01:35 10:23 05:22 04:38 03:48 04:03 04:25 03:56                                       01:40
21 B   Göran Johansson Snättringe SK 00:58:19 04:24 06:50 05:34 01:42 10:21 05:10 05:57 02:54 03:59 05:52 03:59                                       01:37
22 B   Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK 00:58:45 03:48 05:47 06:55 01:33 09:51 04:47 03:43 04:57 04:26 07:45 03:39                                       01:34
23 B   Per Södersten OK Ravinen 01:00:05 03:59 11:15 06:17 01:24 10:18 06:05 03:43 03:00 04:48 04:25 03:21                                       01:30
24 B   Hans Eriksson SoIK Hellas 01:02:04 04:58 06:26 10:42 02:03 12:16 04:37 04:27 02:34 05:06 03:58 03:27                                       01:30
25 B   Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 01:02:16 04:55 04:15 03:38 01:26 15:40 06:58 05:55 03:27 03:42 06:05 04:50                                       01:25
26 B   Ove Forsberg Turebergs IF 01:03:22 04:40 06:17 05:16 01:55 11:18 09:07 04:53 03:55 05:11 04:38 04:29                                       01:43
27 B   Roland Persson IFK Enskede 01:04:15 05:30 06:52 04:45 01:52 10:29 04:59 09:08 03:45 05:11 05:10 04:44                                       01:50
28 B   Björn Öqvist Söders SOL Tyresö 01:07:07 04:36 06:14 05:50 01:49 15:43 07:09 04:23 03:12 06:29 05:17 04:47                                       01:38
29 B   Christer Andersson ATG 01:08:22 04:39 06:47 04:36 01:36 18:10 05:10 04:17 03:39 05:19 08:34 03:58                                       01:37
30 B   Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 01:12:21 05:35 06:40 06:08 01:55 14:20 05:50 12:04 03:14 05:09 05:13 04:19                                       01:54
31 B   Levin Svedberg Sundbybergs IK 01:15:25 04:52 09:36 05:37 02:03 11:36 06:29 06:03 03:47 13:08 05:25 04:56                                       01:53
32 B   Tommy Olausson Tullinge SK 01:16:08 05:19 06:12 10:18 01:33 10:29 05:55 07:21 03:13 12:15 06:00 05:59                                       01:34
33 B   J-O Malm Sigtuna OK 01:17:21 05:13 08:01 05:25 01:53 10:36 05:25 17:39 03:18 07:28 04:55 05:14                                       02:14
34 B   Gunilla Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK 01:17:30 08:35 06:54 05:00 02:13 12:24 09:51 04:46 06:25 06:07 07:02 06:30                                       01:43
35 B   Hugo Isgren IFK Enskede 01:17:35 05:01 06:40 04:50 02:07 16:52 05:48 08:16 03:13 10:25 08:33 04:05                                       01:45
36 B   Karl-Erik Mogren Stigfinnarna 01:18:21 07:26 06:48 05:19 01:56 14:28 06:57 09:14 03:40 10:09 06:10 04:16                                       01:58
37 B   Alve Wandin Tumba-Mälarhöjden OK 01:18:45 07:18 07:30 06:28 02:13 15:43 07:07 05:35 07:50 05:45 05:56 05:01                                       02:19
38 B   Kjell Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK 01:25:48 07:08 08:02 07:01 02:55 17:29 07:12 05:45 04:34 06:06 10:15 06:10                                       03:11
39 B   Hans-Eric Åberg Bromma-Vällingby SOK 01:39:49 18:16 06:51 06:34 02:04 16:02 19:46 04:55 03:14 06:38 05:51 07:47                                       01:51
40 B   Stefan Hellström Skogsluffarnas OK 02:04:09 07:44 08:42 07:21 03:28 40:41 12:02 06:01 04:20 06:11 17:57 05:19                                       04:23
- B   Anders Gärderud IFK Lidingös Skid o OK 00:49:14 04:17 03:52 03:16 01:19 09:27 05:15 13:32 03:31 03:12                                           01:33
- B   Tord Jansson Södertälje-Nykvarn OF 00:57:12 05:12 06:48 04:05 01:32 10:55 05:00 03:15 15:24 03:32                                           01:29
- B   Kjell Ohlsson Söders SOL Tyresö 01:00:57 04:29 05:08 04:22 01:49 21:18 03:48 04:23 04:48 04:36 04:20                                         01:56
- B   Ulf Larsson Sigtuna OK 01:29:24 05:30 08:28 09:24 02:08 17:39 10:00 04:33                                               31:42
- B   Benny Bogstedt Tullinge SK 07:05:29 04:39 05:05 07:52 01:17 11:16 22:12 04:04                                               09:04
                                                                         
1 C   Karl-Erik Johansson OK Södertörn 00:35:24 01:48 02:37 01:25 02:36 05:03 04:51 04:37 03:59 03:48 03:07                                         01:33
2 C   Carolin Svensson Björkfors GOIF 00:36:22 01:23 02:19 01:11 02:27 06:28 05:39 05:22 04:01 03:07 03:11                                         01:14
3 C   Sverker Tirén SoIK Hellas 00:39:15 01:51 03:04 01:35 03:21 05:11 04:29 05:28 04:32 03:49 04:25                                         01:30
4 C   Olle Öberg Skogsluffarnas OK 00:40:24 01:49 03:02 01:42 03:41 05:37 06:10 04:19 04:45 03:25 04:23                                         01:31
5 C   Rune Jansson OK Österåker 00:41:39 01:21 03:56 01:35 03:36 07:33 04:34 06:22 04:31 03:19 03:22                                         01:30
6 C   Christer Alm Klubblös 00:43:24 01:34 03:04 01:51 05:52 05:33 05:39 04:45 06:14 03:20 03:59                                         01:33
7 C   Rune Carlsson Sundbybergs IK 00:43:30 01:49 03:22 02:36 03:31 05:23 04:23 08:43 04:55 03:16 03:35                                         01:57
8 C   Göran Wiström OK Österåker 00:45:20 05:30 03:14 01:38 04:10 05:33 05:21 04:55 05:31 03:51 04:04                                         01:33
9 C   Stenåke Johansson Gustavsbergs OK 00:45:42 01:52 03:32 02:47 03:28 07:21 05:40 05:38 05:52 04:11 03:44                                         01:37
10 C   Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 00:47:06 02:25 03:02 02:10 04:28 07:56 05:02 05:20 06:15 04:09 04:25                                         01:54
11 C   Anna Perneby Tullinge SK 00:48:22 01:35 02:56 05:36 04:00 05:58 05:33 05:20 06:40 04:00 04:59                                         01:45
12 C   Jan Olof Norén Järla Orientering 00:48:40 02:39 03:26 02:16 03:51 06:44 06:19 05:55 06:32 04:38 04:23                                         01:57
13 C   Ingvar Jansson Sundbybergs IK 00:48:49 02:02 03:27 02:42 04:15 06:20 07:26 06:48 05:38 04:07 04:13                                         01:51
14 C   Lars Persson Väsby OK 00:50:01 03:12 04:49 02:07 03:57 07:43 05:50 07:37 05:06 03:58 03:51                                         01:51
15 C   Roland Hansson Snättringe SK 00:51:17 01:51 03:35 02:10 04:28 07:17 06:20 06:34 06:15 05:06 05:05                                         02:36
16 C   Ulf Eskilsson OK Södertörn 00:51:36 02:32 03:27 02:41 04:37 07:00 09:07 05:31 06:58 03:31 04:35                                         01:37
17 C   Lars-Erik Forsberg Djurgårdens IF OF 00:52:54 03:46 04:27 02:44 04:14 07:13 05:49 06:56 05:49 05:18 04:41                                         01:57
18 C   Ingrid Graneli Haninge SOK 00:53:35 01:46 03:43 03:02 03:53 06:55 06:29 06:36 09:48 05:35 04:08                                         01:40
19 C   Mats Lundblad Täby OK 00:53:55 03:00 05:18 02:37 04:33 08:00 06:32 07:00 05:25 05:03 04:21                                         02:06
20 C   Anna Blomgren Tullinge SK 00:54:41 02:51 03:35 02:05 03:33 06:09 12:30 06:54 05:42 04:28 05:14                                         01:40
21 C   Karl-Werner Andersson Snättringe SK 00:54:42 02:33 04:15 02:12 05:02 07:25 06:45 06:08 08:03 05:29 04:53                                         01:57
22 C   Ivar Nordberg OK Älvsjö-Örby 00:54:57 03:33 03:12 02:10 03:43 09:10 12:31 05:39 05:05 04:08 04:11                                         01:35
23 C   Åke Linderoth Sundbybergs IK 00:55:11 02:13 03:16 02:47 05:03 07:48 09:19 06:48 06:33 04:49 04:29                                         02:06
24 C   Inger Pahlén Söders SOL Tyresö 00:55:20 03:44 04:11 02:29 04:41 08:06 06:30 07:40 06:24 04:43 05:01                                         01:51
25 C   Britt Ericson Hammarby IF OF 00:55:24 02:03 04:08 02:27 04:38 11:07 05:56 06:48 07:00 04:56 04:22                                         01:59
26 C   Solveig Dillman Hammarby IF OF 00:55:24 01:58 04:09 02:25 04:32 11:05 06:13 06:39 07:10 04:38 04:37                                         01:58
27 C   Erik-Olov Cloth Tullinge SK 00:55:49 03:31 03:43 02:28 05:01 07:58 06:27 07:11 09:18 04:10 04:01                                         02:01
28 C   Tord Jonsson Rotebro IS OK 00:56:07 02:55 03:55 02:31 04:11 08:54 06:53 09:20 07:19 04:09 04:12                                         01:48
29 C   Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 00:56:55 02:22 04:05 04:39 04:16 07:23 06:05 07:21 08:18 05:08 04:42                                         02:36
30 C   Ragnar Vikström Täby OK 00:57:17 02:53 04:37 02:36 04:07 06:52 07:35 09:06 00:38 07:02 05:18 04:37                                       01:56
31 C   Seppo Hyvönen OK Södertörn 00:57:49 03:39 03:52 02:35 04:28 07:01 11:32 07:23 06:16 05:23 03:52                                         01:48
32 C   Erland Ljungström Spårvägens OK 00:57:58 02:15 03:51 04:10 06:57 07:15 07:28 07:14 07:05 04:35 05:36                                         01:32
33 C   Lars Schager Nynäshamns OK 00:58:43 03:55 03:10 02:40 04:21 07:02 11:23 07:00 07:33 05:24 04:13                                         02:02
34 C   Staffan Melinder Tullinge SK 00:59:21 03:20 03:59 03:00 08:07 08:06 07:58 06:06 07:15 04:27 04:21                                         02:42
35 C   Sigrid Blom Tullinge SK 00:59:49 03:09 05:07 02:11 04:23 09:01 06:56 07:02 06:19 08:29 05:03                                         02:09
36 C   Gösta Guteland Snättringe SK 00:59:57 02:22 09:39 01:53 03:34 10:01 05:54 10:30 06:38 04:04 03:38                                         01:44
37 C   Åke Samuelsson Tumba-Mälarhöjden OK 01:00:29 06:25 03:54 01:55 04:41 07:19 08:34 06:27 04:54 05:10 04:04 05:04                                       02:02
38 C   Barbro Cedérus Snättringe SK 01:01:28 04:58 03:59 02:30 05:03 13:49 06:29 06:18 06:14 04:58 04:57                                         02:13
39 C   Tommy Uvhagen Järfälla OK 01:01:57 02:19 03:21 02:01 03:52 06:56 22:08 06:02 05:26 04:04 04:03                                         01:45
40 C   Jan Brundell Solna OK 01:03:10 04:31 03:58 04:16 10:03 09:58 05:37 07:13 05:40 04:58 04:44                                         02:12
41 C   Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL 01:03:23 03:39 04:56 05:13 05:13 07:25 08:19 07:05 07:26 07:12 04:57                                         01:58
42 C   Kerstin Loenberg Stigfinnarna 01:03:55 03:07 05:03 02:31 07:37 09:07 06:32 09:31 07:13 05:24 04:57                                         02:53
43 C   Yngve Hedberg Snättringe SK 01:04:47 02:29 04:21 01:57 04:18 16:15 07:18 09:34 07:38 04:50 04:22                                         01:45
44 C   Roland Bolin Snättringe SK 01:05:53 03:36 03:30 01:49 04:23 17:28 10:07 08:09 06:07 04:47 04:10                                         01:47
45 C   Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 01:06:29 02:14 04:26 02:56 05:01 07:55 08:15 14:51 09:36 04:47 04:23                                         02:05
46 C   Hannu Wennerström Telia IF 01:06:59 03:10 05:15 02:12 05:20 08:55 08:35 11:35 08:52 05:31 04:57                                         02:37
47 C   Tage Olsson Stockholms OK 01:07:35 01:49 05:54 04:14 02:26 10:03 06:39 07:36 06:28 10:58 04:57 04:35                                       01:56
48 C   Christina Larsson Söders SOL Tyresö 01:08:06 04:46 06:19 05:58 05:03 10:16 07:39 08:20 07:19 05:04 04:52                                         02:30
49 C   Errol Wicksell SoIK Hellas 01:08:12 03:01 04:47 03:01 05:50 09:12 08:35 08:28 08:20 08:26 06:06                                         02:26
50 C   Gunilla Glanshed IFK Enskede 01:08:24 03:10 05:06 05:33 05:18 05:45 07:58 06:26 07:48 06:15 08:49 04:15                                       02:01
51 C   Lars Andersson Skogsluffarnas OK 01:09:00 10:57 04:20 03:43 04:40 08:04 07:16 07:17 06:54 08:12 05:23                                         02:14
52 C   Bo Sundberg Snättringe SK 01:09:03 02:45 04:10 02:13 05:20 15:24 07:05 11:33 07:38 05:51 04:58                                         02:06
53 C   Björn Ekblom Skogsluffarnas OK 01:09:06 02:40 04:22 06:13 06:17 08:51 08:02 07:46 07:09 06:31 07:58                                         03:17
54 C   Torsten Jansson Skogsluffarnas OK 01:09:52 03:40 07:33 03:06 07:18 08:09 06:49 10:52 07:15 05:05 07:55                                         02:10
55 C   Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 01:10:11 05:32 04:34 02:12 04:42 15:23 08:24 08:48 07:08 05:39 05:13                                         02:36
56 C   Hans Jonsson Hammarby IF OF 01:10:31 01:53 03:56 03:05 04:50 10:23 08:11 08:47 16:59 05:22 04:45                                         02:20
57 C   Rolf Löfqvist Söders SOL Tyresö 01:10:43 04:14 04:39 02:54 06:00 10:17 15:10 06:53 08:25 05:35 04:23                                         02:13
58 C   Ann Sjöberg Enebybergs IF 01:12:28 05:47 04:38 04:44 04:22 13:59 08:18 10:56 07:47 05:26 04:37                                         01:54
59 C   Ingvar Johannesson Solna OK 01:13:12 02:04 04:55 02:38 15:44 07:42 07:14 07:21 05:51 06:26 06:03 04:54                                       02:20
60 C   Lennart Stenberg Stigfinnarna 01:15:22 02:20 08:19 02:28 06:10 11:01 16:36 06:05 07:06 07:53 05:10                                         02:14
61 C   Bengt Karlsson Tumba-Mälarhöjden OK 01:17:39 04:17 03:36 01:56 04:32 27:34 06:50 07:18 06:59 07:47 04:52                                         01:58
62 C   Rolf Särström Skogsluffarnas OK 01:19:03 06:14 06:03 03:43 08:35 15:30 10:00 09:30 07:27 05:06 05:06                                         01:49
63 C   Elisabet Öqvist Söders SOL Tyresö 01:20:36 02:44 04:30 03:11 14:56 11:21 07:20 12:22 10:42 07:12 04:35                                         01:43
64 C   Sonja Sundell Sundbybergs IK 01:20:59 03:25 10:11 02:17 04:53 24:05 07:28 08:25 08:36 04:47 04:44                                         02:08
65 C   Gunnel Junegard OK Södertörn 01:27:23 03:51 23:36 02:33 04:41 16:03 08:00 09:02 06:52 05:28 05:00                                         02:17
66 C   Yngve Sundblad OK Södertörn 01:30:54 03:35 08:16 03:56 17:14 07:54 14:15 10:58 08:32 07:48 05:58                                         02:28
67 C   Key Lindell OK Södertörn 01:31:47 03:38 11:07 05:03 07:16 13:05 10:58 13:20 09:48 07:26 06:42                                         03:24
68 C   Lars Fridén FMV 01:39:19 03:47 03:41 02:39 10:26 09:57 31:29 06:31 06:57 14:13 06:25                                         03:14
69 C   Per Åkerholm Djurgårdens IF OF 01:54:22 03:10 12:04 03:15 08:21 09:13 41:00 06:31 06:48 14:21 06:25                                         03:14
- C   Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 00:47:55 02:57 03:57 02:27 04:32 07:13 06:01 07:14 06:52 04:51                                           01:51
- C   Göran Grimvall Täby OK 01:03:45 02:20 04:05 02:32 08:46 09:53                                                   36:09
- C   Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 01:04:57 01:48 03:44 02:10 18:26 07:22 06:30 09:39 06:23 05:27                                           03:28
- C   Ulla Andersson OK Södertörn 01:09:15 04:21 11:51 02:55 03:46 27:22                                                   19:00
- C   Kersti Larsson Spårvägens OK 01:10:34 03:31 04:15 02:58 04:48 10:01 09:39 16:00 08:46                                             10:36
- C   Kjell Sjöberg EIF 01:18:06 03:57 12:11 02:55 05:52 11:43 13:56                                                 27:32
- C   Gunnel Granqvist Nynäshamns OK 01:18:36 02:21 27:30 02:51 04:49 07:01 05:35 07:18 07:38 06:51 04:52                                         01:50
- C   Leif Gustafsson Solna OK 01:21:14 03:56 06:18 02:27 06:07 09:35 08:56 10:57 11:30                                             21:28
- C   Bengt Yttermo OK Södertörn 01:26:29 03:01 04:44 07:41 08:20 12:42 26:35 08:13 07:36 05:23                                           02:14
- C   Ove Arvidsson OK Södertörn 01:30:00                                                             30:00
- C   Bengt Åhlander Hammarby IF OF 01:31:39 05:14 21:02 08:04 11:41 07:40 12:47 12:11 05:22 05:21                                           02:17
- C   Carl Lang OK Österåker 01:35:28 05:33 03:42 02:21 17:43 07:39 06:33 15:14                                               36:43
- C   Lennart Junegard OK Södertörn 07:09:12 03:40 12:18 02:03 08:59                                                     42:12
                                                                         
1 D   Per Ljung Stockholms OK 00:29:30 01:54 05:03 05:31 04:57 04:32 02:49 03:28                                               01:16
2 D   Stefan Jakobsson OK Södertörn 00:35:31 04:32 04:32 04:52 05:41 04:50 04:30 04:27                                               02:07
3 D   Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 00:45:47 02:32 05:06 05:41 14:50 04:53 04:22 06:14                                               02:09
4 D   Helena Korhonen Haninge SOK 00:47:49 05:45 05:18 06:47 10:40 04:52 06:44 06:20                                               01:23
5 D   Jonny Sääf ESIK 00:48:23 01:39 03:29 02:41 06:09 15:36 07:23 04:00 05:24                                             02:02
6 D   Lars-Erik Perneby Tullinge SK 00:48:50 03:04 05:27 06:15 11:45 06:27 08:25 04:54                                               02:33
7 D   Viviann Andersson Snättringe SK 00:48:59 04:51 06:32 08:10 10:21 06:56 05:01 04:59                                               02:09
8 D   Rune Winberg Bromma-Vällingby SOK 00:49:50 02:37 05:48 06:51 07:00 07:19 12:32 05:18                                               02:25
9 D   Pia Vikström Täby OK 00:49:56 02:42 05:47 07:45 08:36 08:18 07:52 06:04                                               02:52
10 D   Bo Svedman Nynäshamns OK 00:50:16 02:35 06:57 06:20 09:37 06:58 06:46 08:47                                               02:16
11 D   Gunvor Granath Nynäshamns OK 00:50:38 04:17 08:57 05:36 07:20 12:54 04:39 04:44                                               02:11
12 D   Torsten Lundborg Hammarby IF OF 00:51:35 02:29 11:58 05:27 14:55 07:59 03:25 03:52                                               01:30
13 D   Gert Gyllbrand Gustavsbergs OK 00:53:25 03:24 07:46 06:20 09:16 11:59 06:13 05:53                                               02:34
14 D   Ewa Persson Nynäshamns OK 00:53:30 03:08 11:59 06:56 11:11 07:33 05:24 05:02                                               02:17
15 D   Börje Blomqvist Sigtuna OK 00:53:46 03:43 14:07 06:13 07:56 06:38 07:38 05:06                                               02:25
16 D   Lena Holm Nynäshamns OK 00:56:33 05:34 07:29 08:01 11:29 07:35 08:30 05:29                                               02:26
17 D   Åke Haglund Djurgårdens IF OF 00:57:10 05:01 09:43 06:28 09:08 14:50 04:52 04:54                                               02:14
18 D   Roland Albinsson Söders SOL Tyresö 00:58:09 03:44 08:47 11:21 08:07 07:24 07:52 08:24                                               02:30
19 D   Jan Dahlgren Gustavsbergs OK 00:58:27 02:32 04:34 05:16 28:16 05:02 05:31 04:41                                               02:35
20 D   Anders Slagbrand SoIK Hellas 01:01:53 04:32 11:50 08:42 15:14 07:25 07:21 05:05                                               01:44
21 D   Bernt Svanlund Enebybergs IF 01:03:02 04:02 07:59 10:33 11:34 08:49 10:21 06:45                                               02:59
22 D   Ingrid Gunnarsson CMG 01:03:05 04:51 08:10 08:53 13:42 09:37 07:49 07:18                                               02:45
23 D   Rune Nykvist SoIK Hellas 01:03:12 04:32 11:52 08:41 15:25 07:31 07:13 05:23                                               02:35
24 D   Gunnel Balck IFK Enskede 01:03:31 03:44 12:15 07:21 20:25 06:24 05:10 05:53                                               02:19
25 D   Göran R Wallén IFK Lidingös Skid o OK 01:03:44 05:21 14:11 08:02 11:13 08:15 07:36 06:54                                               02:12
26 D   Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 01:03:44 08:40 16:27 06:44 08:49 06:23 04:39 09:39                                               02:23
27 D   Curt Andersson OK Södertörn 01:04:13 04:18 08:10 08:08 16:33 10:14 08:52 05:42                                               02:16
28 D   Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK 01:05:12 01:40 03:34 26:28 05:58 09:06 05:41 04:15 06:14                                             02:16
29 D   Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 01:07:30 09:16 19:48 06:30 10:45 07:55 05:40 05:13                                               02:23
30 D   Bernt Sundberg Sofia Cykelklubb 01:11:18 05:49 09:04 11:01 12:40 10:20 08:06 10:18                                               04:00
31 D   Kerstin Pettersson Tullinge SK 01:11:22 03:23 20:23 06:58 16:56 07:18 08:11 05:48                                               02:25
32 D   Ingvar Norberg OK Södertörn 01:12:19 04:13 19:23 09:02 11:25 08:38 07:55 08:23                                               03:20
33 D   Ann-Mari Moberg Solna OK 01:14:46 03:39 10:58 10:45 13:18 15:53 09:54 06:57                                               03:22
34 D   Sonja Perneby Tullinge SK 01:15:48 03:52 11:38 13:46 19:50 06:22 11:47 05:53                                               02:40
35 D   Lars Lindgren Skogsluffarnas OK 01:16:30 04:02 12:20 10:27 25:25 08:58 05:53 06:48                                               02:37
36 D   Sven Jansson Snättringe SK 01:16:33 02:51 31:00 06:44 13:50 07:46 07:16 04:55                                               02:11
37 D   Mats Halvarez Klubblös 01:24:11 09:37 14:56 09:43 20:26 09:51 07:12 09:06                                               03:20
38 D   Ulla-Britt Åleberg Rotebro IS OK 01:29:08 07:02 30:46 05:56 12:26 11:29 12:45 05:59                                               02:45
39 D   Stig Sköldberg OK Södertörn 01:30:39 07:03 11:10 13:17 22:12 10:58 12:39 10:07                                               03:13
- D   Johan Sandwall Skarpnäcks OL 00:32:01 16:40                                                           15:21
- D   Kurt Bertilsson Klubblös 00:35:05 02:10 02:43 02:22 00:49 05:19 02:13 01:50 01:22 02:24 02:25 02:49 03:15 02:27 02:00                                 00:57
- D   Gösta Holmberg Vallentuna-Össeby OL 00:44:43 04:03 08:40 08:33 21:06                                                     02:21
- D   Per Wester Gustavsbergs OK 00:50:09 04:17 33:41 05:25 04:36                                                     02:10
- D   Ulla-Britta Hall Järla Orientering 00:53:32 04:00 04:55 08:16 12:19 07:34 08:43 05:17                                               02:28
- D   Ulf Holm Nynäshamns OK 00:53:48 02:57 04:48 13:34 08:33 07:24 06:36 06:26                                               03:30
- D   Birgitta Westergren Täby OK 00:59:44 03:17 39:18 07:59 06:25                                                     02:45
- D   Lars Westling Hammarby IF OF 01:01:54 04:39 14:57 19:49 09:25 09:12                                                   03:52
- D   Margareta Sundberg Snättringe SK 01:02:28 03:33 10:20                                                         48:35
- D   Sven Gärderud Skogsluffarnas OK 01:11:05 03:39 07:26 07:03                                                       52:57
- D   Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK 01:12:52 03:38 26:09 05:45 08:49 12:25 13:45                                                 02:21
- D   John Sjöberg OK Ravinen 01:15:47 11:34 11:47 17:55                                                       34:31
- D   Hans Klein SKK 01:18:23 05:36 07:27 08:40 16:31 20:32 10:42 05:29                                               03:26
- D   Rune Mäkikaltio Skarpnäcks OL 01:23:02 16:27 11:10 09:08 11:55                                                     34:22
- D   Margaretha Sedvall Klubblös 01:42:43 04:34 15:04 12:01 14:46 36:52 15:45                                                 03:41
- D   Lars Andersson Tumba-Mälarhöjden OK 02:02:23 09:47 18:21 09:42 24:51                                                     59:42