Resultatlista Luffarligan Rudan, Haninge 2009-12-09 Kl 16:57
Plac Bana Klass Förnamn + Efternamn Klubb  Född år Sluttid Godk/Ej godk Anm
1 A Olle Boström Järla Orientering 90 35:05 G
2 A Gustav Bergman OK Ravinen 90 37:01 G
3 A Oskar Sjöberg Täby OK 90 38:50 G
4 A Tobias Wahlgren IK Hakarpspojkarna 86 39:55 G
5 A Jonas Lindholm IK Hakarpspojkarna 80 45:11 G
6 A Peter Rosén Tullinge SK 64 45:41 G
7 A Nick Barrable OK Ravinen 74 45:44 G
8 A John Hartley OK Ravinen 76 57:08 G
9 A Magnus Elvin Enskede IFK 69 60:45 G
10 A Paul Norén OK Södertörn 49 63:28 G
11 A Leif Strandberg Gustavsbergs OK 44 69:08 G
12 A Alf Lång Söders SOL Tyresö 47 73:06 G
13 A Ronny Hedlund OK Södertörn 43 79:23 G
14 A Martin Eriksson OK Södertörn 50 100:45 G
15 A Örjan Kampegård OK Södertörn 45 110:40 G
16 A Gustav Wahlberg Röjdykarna 81 118:59 G
17 A Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 37 129:59 G
- A Pär Hansson Centrum OK 69 40:51 E
- A Stefan Persson Nynäshamns OK 50 62:22 E
- A Leif Lundqvist Enebybergs IF 39 65:47 E
- A Carl Gunnar Forsberg Snättringe SK 46 69:43 E
- A Roland Löwgren Spårvägens OK 38 97:20 E
- A Kurt Andersson Enebybergs IF 42 101:03 E
1 B Tommy Holmer Väsby OK 59 38:59 G
2 B Rune Rådeström Snättringe SK 43 41:49 G
3 B Ingemar Gard Söders SOL Tyresö 50 42:11 G
4 B Bengt Andersson Söders SOL Tyresö 45 50:21 G
5 B Reine Borgström Skogsluffarnas OK 41 50:38 G
6 B Lars Cederus Snättringe SK 39 50:42 G
7 B Jan-Erik Danell Tullinge SK 38 50:54 G
8 B Berglund Kenneth SoIK Hellas 43 50:57 G
9 B Rolf Öhrn Nynäshamns OK 43 51:27 G
10 B Lars Ågren Klubblös 58 51:50 G
11 B Nina Larsson Söders SOL Tyresö 77 52:39 G
12 B Bo Romson SoIK Hellas 43 53:01 G
13 B Ulf Bråsjö ESIK 49 53:55 G
14 B Stellan Fehrnström Enebybergs IF 42 55:20 G
15 B Björn Stolt OK Ravinen 39 55:23 G
16 B Håkan Boije Turebergs IF 44 55:45 G
17 B Julia Blomquist Järfälla 91 56:13 G
18 B Håkan Sjökvist Söders SOL Tyresö 41 56:22 G
19 B Bo Hedlund IFK Enskede 41 56:22 G
20 B Staffan Elmhagen Söders SOL Tyresö 42 56:23 G
21 B Göran Johansson Snättringe SK 41 58:19 G
22 B Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK 44 58:45 G
23 B Per Södersten OK Ravinen 45 60:05 G
24 B Hans Eriksson SoIK Hellas 44 62:04 G
25 B Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 46 62:16 G
26 B Ove Forsberg Turebergs IF 41 63:22 G
27 B Roland Persson IFK Enskede 46 64:15 G
28 B Björn Öqvist Söders SOL Tyresö 43 67:07 G
29 B Christer Andersson ATG 44 68:22 G
30 B Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 44 72:21 G
31 B Levin Svedberg Sundbybergs IK 41 75:25 G
32 B Tommy Olausson Tullinge SK 49 76:08 G
33 B J-O Malm Sigtuna OK 39 77:21 G
34 B Gunilla Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK 42 77:30 G
35 B Hugo Isgren IFK Enskede 39 77:35 G
36 B Karl-Erik Mogren Stigfinnarna 31 78:21 G
37 B Alve Wandin Tumba-Mälarhöjden OK 43 78:45 G
38 B Kjell Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK 39 85:48 G
39 B Hans-Eric Åberg Bromma-Vällingby SOK 40 99:49 G
40 B Stefan Hellström Skogsluffarnas OK 37 124:09 G
- B Anders Gärderud IFK Lidingös Skid o OK 46 49:14 E
- B Tord Jansson Södertälje-Nykvarn OF 56 57:12 E
- B Kjell Ohlsson Söders SOL Tyresö 50 60:57 E
- B Ulf Larsson Sigtuna OK 39 89:24 E
- B Benny Bogstedt Tullinge SK 40 425:29 E
1 C Karl-Erik Johansson OK Södertörn 50 35:24 G
2 C Carolin Svensson Björkfors GOIF 89 36:22 G
3 C Sverker Tirén SoIK Hellas 45 39:15 G
4 C Olle Öberg Skogsluffarnas OK 42 40:24 G
5 C Rune Jansson OK Österåker 34 41:39 G
6 C Christer Alm Klubblös 52 43:24 G
7 C Rune Carlsson Sundbybergs IK 36 43:30 G
8 C Göran Wiström OK Österåker 44 45:20 G
9 C Stenåke Johansson Gustavsbergs OK 38 45:42 G
10 C Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 35 47:06 G
11 C Anna Perneby Tullinge SK 65 48:22 G
12 C Jan Olof Norén Järla Orientering 44 48:40 G
13 C Ingvar Jansson Sundbybergs IK 43 48:49 G
14 C Lars Persson Väsby OK 35 50:01 G
15 C Roland Hansson Snättringe SK 37 51:17 G
16 C Ulf Eskilsson OK Södertörn 36 51:36 G
17 C Lars-Erik Forsberg Djurgårdens IF OF 43 52:54 G
18 C Ingrid Graneli Haninge SOK 51 53:35 G
19 C Mats Lundblad Täby OK 47 53:55 G
20 C Anna Blomgren Tullinge SK 48 54:41 G
21 C Karl-Werner Andersson Snättringe SK 33 54:42 G
22 C Ivar Nordberg OK Älvsjö-Örby 33 54:57 G
23 C Åke Linderoth Sundbybergs IK 42 55:11 G
24 C Inger Pahlén Söders SOL Tyresö 43 55:20 G
25 C Britt Ericson Hammarby IF OF 39 55:24 G
26 C Solveig Dillman Hammarby IF OF 39 55:24 G
27 C Erik-Olov Cloth Tullinge SK 38 55:49 G
28 C Tord Jonsson Rotebro IS OK 61 56:07 G
29 C Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 43 56:55 G
30 C Ragnar Vikström Täby OK 33 57:17 G
31 C Seppo Hyvönen OK Södertörn 46 57:49 G
32 C Erland Ljungström Spårvägens OK 36 57:58 G
33 C Lars Schager Nynäshamns OK 44 58:43 G
34 C Staffan Melinder Tullinge SK 40 59:21 G
35 C Sigrid Blom Tullinge SK 40 59:49 G
36 C Gösta Guteland Snättringe SK 38 59:57 G
37 C Åke Samuelsson Tumba-Mälarhöjden OK 41 60:29 G
38 C Barbro Cedérus Snättringe SK 42 61:28 G
39 C Tommy Uvhagen Järfälla OK 47 61:57 G
40 C Jan Brundell Solna OK 40 63:10 G
41 C Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL 40 63:23 G
42 C Kerstin Loenberg Stigfinnarna 65 63:55 G
43 C Yngve Hedberg Snättringe SK 28 64:47 G
44 C Roland Bolin Snättringe SK 33 65:53 G
45 C Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 39 66:29 G
46 C Hannu Wennerström Telia IF 35 66:59 G
47 C Tage Olsson Stockholms OK 29 67:35 G
48 C Christina Larsson Söders SOL Tyresö 42 68:06 G
49 C Errol Wicksell SoIK Hellas 39 68:12 G
50 C Gunilla Glanshed IFK Enskede 46 68:24 G
51 C Lars Andersson Skogsluffarnas OK 37 69:00 G
52 C Bo Sundberg Snättringe SK 34 69:03 G
53 C Björn Ekblom Skogsluffarnas OK 38 69:06 G
54 C Torsten Jansson Skogsluffarnas OK 36 69:52 G
55 C Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 43 70:11 G
56 C Hans Jonsson Hammarby IF OF 32 70:31 G
57 C Rolf Löfqvist Söders SOL Tyresö 42 70:43 G
58 C Ann Sjöberg Enebybergs IF 38 72:28 G
59 C Ingvar Johannesson Solna OK 36 73:12 G
60 C Lennart Stenberg Stigfinnarna 32 75:22 G
61 C Bengt Karlsson Tumba-Mälarhöjden OK 38 77:39 G
62 C Rolf Särström Skogsluffarnas OK 42 79:03 G
63 C Elisabet Öqvist Söders SOL Tyresö 44 80:36 G
64 C Sonja Sundell Sundbybergs IK 35 80:59 G
65 C Gunnel Junegard OK Södertörn 36 87:23 G
66 C Yngve Sundblad OK Södertörn 43 90:54 G
67 C Key Lindell OK Södertörn 44 91:47 G
68 C Lars Fridén FMV 48 99:19 G
69 C Per Åkerholm Djurgårdens IF OF 36 114:22 G
- C Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 40 47:55 E
- C Göran Grimvall Täby OK 40 63:45 E
- C Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 41 64:57 E
- C Ulla Andersson OK Södertörn 36 69:15 E
- C Kersti Larsson Spårvägens OK 42 70:34 E
- C Kjell Sjöberg EIF 34 78:06 E
- C Gunnel Granqvist Nynäshamns OK 41 78:36 E
- C Leif Gustafsson Solna OK 42 81:14 E
- C Bengt Yttermo OK Södertörn 32 86:29 E
- C Ove Arvidsson OK Södertörn 38 90:00 E
- C Bengt Åhlander Hammarby IF OF 28 91:39 E
- C Carl Lang OK Österåker 36 95:28 E
- C Lennart Junegard OK Södertörn 35 429:12 E
1 D Per Ljung Stockholms OK 60 29:30 G
2 D Stefan Jakobsson OK Södertörn 50 35:31 G
3 D Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 37 45:47 G
4 D Helena Korhonen Haninge SOK 51 47:49 G
5 D Jonny Sääf ESIK 48 48:23 G
6 D Lars-Erik Perneby Tullinge SK 40 48:50 G
7 D Viviann Andersson Snättringe SK 47 48:59 G
8 D Rune Winberg Bromma-Vällingby SOK 34 49:50 G
9 D Pia Vikström Täby OK 40 49:56 G
10 D Bo Svedman Nynäshamns OK 31 50:16 G
11 D Gunvor Granath Nynäshamns OK 39 50:38 G
12 D Torsten Lundborg Hammarby IF OF 35 51:35 G
13 D Gert Gyllbrand Gustavsbergs OK 29 53:25 G
14 D Ewa Persson Nynäshamns OK 50 53:30 G
15 D Börje Blomqvist Sigtuna OK 34 53:46 G
16 D Lena Holm Nynäshamns OK 38 56:33 G
17 D Åke Haglund Djurgårdens IF OF 40 57:10 G
18 D Roland Albinsson Söders SOL Tyresö 33 58:09 G
19 D Jan Dahlgren Gustavsbergs OK 43 58:27 G
20 D Anders Slagbrand SoIK Hellas 29 61:53 G
21 D Bernt Svanlund Enebybergs IF 38 63:02 G
22 D Ingrid Gunnarsson CMG 38 63:05 G
23 D Rune Nykvist SoIK Hellas 28 63:12 G
24 D Gunnel Balck IFK Enskede 44 63:31 G
25 D Göran R Wallén IFK Lidingös Skid o OK 33 63:44 G
26 D Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 44 63:44 G
27 D Curt Andersson OK Södertörn 36 64:13 G
28 D Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK 34 65:12 G
29 D Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 55 67:30 G
30 D Bernt Sundberg Sofia Cykelklubb 40 71:18 G
31 D Kerstin Pettersson Tullinge SK 43 71:22 G
32 D Ingvar Norberg OK Södertörn 25 72:19 G
33 D Ann-Mari Moberg Solna OK 26 74:46 G
34 D Sonja Perneby Tullinge SK 43 75:48 G
35 D Lars Lindgren Skogsluffarnas OK 38 76:30 G
36 D Sven Jansson Snättringe SK 33 76:33 G
37 D Mats Halvarez Klubblös 41 84:11 G
38 D Ulla-Britt Åleberg Rotebro IS OK 31 89:08 G
39 D Stig Sköldberg OK Södertörn 29 90:39 G
- D Johan Sandwall Skarpnäcks OL 44 32:01 E
- D Kurt Bertilsson Klubblös 35:05 E
- D Gösta Holmberg Vallentuna-Össeby OL 40 44:43 E
- D Per Wester Gustavsbergs OK 23 50:09 E
- D Ulla-Britta Hall Järla Orientering 29 53:32 E
- D Ulf Holm Nynäshamns OK 33 53:48 E
- D Birgitta Westergren Täby OK 34 59:44 E
- D Lars Westling Hammarby IF OF 34 61:54 E
- D Margareta Sundberg Snättringe SK 35 62:28 E
- D Sven Gärderud Skogsluffarnas OK 21 71:05 E
- D Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK 28 72:52 E
- D John Sjöberg OK Ravinen 27 75:47 E
- D Hans Klein SKK 36 78:23 E
- D Rune Mäkikaltio Skarpnäcks OL 42 83:02 E
- D Margaretha Sedvall Klubblös d 102:43 E
- D Lars Andersson Tumba-Mälarhöjden OK 34 122:23 E